Spawanie laserowe to bardzo skomplikowany proces, dzięki któremu możemy połączyć ze sobą materiały, nawet te trudno spawalne. Podczas spawania laserowego wykorzystywane są spawarki laserowe, które można zakupić w Centrum Maszyn CNC, gdzie znajduje się wiele tego typu urządzeń. Zasadą działania spawarek laserowych jest to, ciepło wytworzone w wyniku padającego na materiał światła powoduje stopienie materiału, a następnie połączenie go z innym materiałem, w wyniku czego dochodzi do stworzenia spoiwa.

Gdzie stosuje się spawarki laserowe?

Zastosowanie spawarek laserowych jest ogromne. Wykorzystywane jest w szczególności w branży kosmicznej, gdzie wytrzymałość stopionych ze sobą elementów musi być bardzo wysoka. Spawanie laserowe znajduje także zastosowanie w bardzo wielu innych branżach, jak przemysł elektroniczny, spożywczy, czy też lotniczy. Wykorzystanie tego typu spawania jest szerokie ze względu na bardzo wiele zalet, jakie niesie ze sobą tego typu spawanie. Jest ono także bardzo wydajne i można w szybki sposób połączyć wiele elementów.

Zalety spawania laserowego

Spawanie laserowe posiada bardzo wiele zalet. Wykorzystuje się je w wielu zastosowaniach ze względu na jego cenne właściwości. Przede wszystkim główną zaleta spawania laserowego jest jego precyzja. Można z ogromna dokładnością połączyć ze sobą za pomocą spawarek laserowych poszczególne elementy, a połączenie takie będzie bardzo trwałe. Po spawaniu nie trzeba wykonywać obróbki mechanicznej, tak jak w przypadku wielu innych metod. Dodatkowo istnieje wysoka czystość spawu.